Özel Bornova Dent. Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Hollywood Smile Nedir?

Hollywood Smile Nedir?

Gülümsememizi şekillendiren dişlerimizin düzenli ve bembeyaz olması son derece önemlidir. Estetik amaçlı mükemmel hizalanmış çekici görünümlü dişler ile tasarlanan gülüş, Hollywood smile olarak adlandırılır. Hollywood smile, ismini Hollywood starlarının sahip olduğu kusursuz diş yapısından alır. Ünlülerin büyük kısmı Hollywood smile işlemini uygulatmıştır.

Hollywood Smile Neyden Yapılır?

Hollywood smile, dişlerin estetiğini iyileştirmek ve hasarlı bir diş yüzeyini korumak için diş yüzeyine yerleştirilen ince bir porselen tabakasından meydana gelir. Kaplamalar, muazzam bir görünüm yaratmak için kullanılan önemli bir araçtır. Ağız yapınıza uygun olarak dişlere yerleştirecek porselen kaplamanın boyutu, şekli ve konumu en iyi şekilde ayarlamalıdır. Bazı durumlarda diş etleri marjlarını ayarlayarak gülümsemeyi mükemmelleştirmek için bir periodontist gerekebilir. Tercih ettiğiniz kaplamaların rengine bağlı olarak olağanüstü beyaz bir gülümseme veya normal diş renginiz olabilir. Kaplamalar kırılgandır ve onları kırmamaya dikkat etmelisiniz. Düşerseniz veya sert bir şeye çarparsanız kırılabilirler. Bazı insanların dişleri çirkin bir şekilde lekelemiş veya çatlamışlardır, bu nedenle kaplamaların gülüşlerini mükemmelleştirmek için dişlerinin şeklini ve rengini iyileştirmeleri önerilir.

Hollywood Smile Nasıl Yapılır?

Hollywood smile, birden fazla seans gerektiren prosedürdür. İlk muayene sırasında, diş hekimi hastanın diş ve çene durumunun kapsamlı bir incelemesini yapar. Boşluklar, enfeksiyonlar ya da diş eti hastalığı gibi sorunlar varsa, ilk olarak bu sağlık sorunları tedavi edilmelidir. Tedaviden sonra hastanın ısırması ile dişlerin bir kalıbı çıkarılır. Ölçümler ve izlenimler daha sonra yapıların oluşturulması için tesis dışı bir laboratuvara gönderilir. Birimler hazır olduğunda, kalıbın yerleştirilmesi için ikinci bir seans gerçekleşir. Bire bir kişiye özel olarak tasarlanan diş kalıbı ağzın içerisine yerleştirilerek işlem tamamlanır.

Hollywood Smile Bakımı Nasıl Yapılır?

Hollywood smile bakımı, sıradan diş bakımı ile aynıdır. Düzenli olarak günde iki kez dişlerin fırçalamak, ağız çalkalama suyu ve diş ipi kullanmak oldukça önemlidir. Asitli ve fazla şekerli gıdaların tüketiminden kaçınmak diş sağlığı için faydalıdır. Bu tip gıdalar tüketildikten sonra dişleri fırçalamak dişlerdeki hasarın azaltılmasını sağlar.

Hollywood Smile Sahibi Ünlüler

Hollywood gülümsemesi, dişlerinizin estetiğini düzeltmek ve kusursuz bir gülümsemeye sahip olmak için çok uygun bir seçenektir. Dişlerin toplum içerisinde özgüven ve özsaygı üzerindeki etkisi göz ardı edilemez şekilde fark edilebilir. Hollywood smile, uzun zamandan beri ünlüler camiasında son derece popüler. Aklınıza gelebilecek pek çok isim Hollywood smile yaptırarak mükemmel bir gülümsemeye sahip olmuştur. İşlemi uygulatan dünyaca ünlü isimler arasında, Katy Perry, Blake Lively, David & Victoria Beckham, George Clooney, Kate Middleton, Nicholas Cage, Celine Dion, Demi Moore, Zac Efron ve Hilary Duff yer alır.

Diş estetiğiyle ilgili tüm detaylara https://bornovadent.com.tr/estetik-ve-protez/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Manavkuyu Mah.

236 Sok. No:1/B BAYRAKLI

0 232 343 56 08

Hemen Arayın!

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 10:00 - 20:00 Cumatesi: 10:00 - 18:00

Mail Adresi

info@bornovadent.com.tr