Özel Bornova Dent. Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İmplant Fiyatları 2020

İmplant Fiyatları 2020

İmplant tedavisi kişiden kişiye değişmekte olup implant fiyatları kişiye uygulanacak yönteme göre değişkenlik göstermektedir. İmplant, periodontal hastalıklarla, çürüyerek, travma ya da farklı sebeplerden kaynaklı eksilen dişlerin yerine konmak suretiyle genellikle vida şeklinde yapılan yapay diş köküdür. Diş eksikliği kişilerde yeme, içme veya yanlış kelime telaffuzu gibi fonksiyonel sorunlara sebep olmaktadır. Fonksiyonel sorunlar kadar kişide estetik kaygılar da oluşturmaktadır. Diş eksilmesinden sonra çenede kemik erimesi olabilir bunun önüne geçmek için İmplant tedavisine başlamak önemlidir. İmplant tedavisi kişiden kişiye değişen bir süreç olmakla birlikte fiyat her hastada farklıdır.

İmplant Nasıl Yapılmaktadır?

İmplant fiyatları konusunun kişiden kişiye değişmesi, hastaya konulacak tanıya göre tedavinin süresi ve uygulamanın değişmesi kaynaklıdır. İmplantın eksik diş yerine diş etine yerleştirilen yapay diş kökü olup doğru bakımla ömür boyunca sizin bir parçanız halinize gelecektir. Doğru uygulama ile alınacak başarılı sonuç bu anlamda önem arz etmektedir. Eksilen dişin yerine İmplant hemen yerleştirilebileceği gibi diş çekimini takiben 6 ay içinde de yapılabilmektedir. Bu süreç hastanın çene ve kemik yapısına göre değişmektedir. Bu süreçte oluşmuş veya oluşabilecek kemik eksiklerine göre kemik oluşturma işlemleri yapılır. Bu işlemler kemik grefti, çene kemiği tozu uygulaması ya da box tekniğidir. Tedavi sırasında yapılan tıbbi müdahaleler fiyatın belirlenmesinde önemlidir. Çene yapısı uygun hale geldiğinde dişetinde boşluk açılarak implant yerleştirilir. Çeneye yerleştirilen implant komşu diş kökü kemiklerine uyum sağladıktan sonrası üstüne protez işlemi yapılır.

İmplantta Kullanılan Malzemelerin Fiyata Etkisi

İmplant için genellikle titanyum kullanılmaktadır, protez içinse porselen veya zirkonyum kullanılır. Kullanılan implant ve protezin malzeme kaliteleri implant fiyatları konusunda etkili olan başlıca etmenler arasındadır. İmplant markalarının sayısı oldukça fazladır bunlardan başlıcaları Alman, İsveç, İtalyan ve Türk üretimidir. İmplantta kullanılan titanyum kadar üretim teknolojisi kalitede olduğu kadar fiyat belirlemede de etkilidir. İmplant fiyatları konusu için başka bir önemli maddesi de diş hekiminin mesleki tecrübesidir. İmplant yapıldıktan sonra ömür boyu doğal dişlerinizle sizinle olacaktır ve doğru uygulama, ağız yapınıza uyumu önemlidir. Bu temeller için sorunun doğru tespiti yapıp, uygun tedavi aşamalarını planlayacak bilgi birikimine sahip bir diş hekiminiz olmalıdır. Konu hakkında tecrübeleri kadar yenilikleri takip ederek en kolay ve başarılı tedavi tercih edilmelidir. Doğru tedavi için tecrübesini kanıtlamış diş hekim fiyatı belirleyicidir. İmplant fiyatları konusunun bir diğer maddesi de tedavi olunan diş kliniği ya da hastanedir. İmplant fiyatlarına kliniklerin etkisi olur mu diyorsanız eğer evet, kliniğin bulunduğu şehir, temizliği, ünite kalitesi, kullanılan malzeme kalitesi ve hijyeni, kullanılan teknoloji implant kalitesi ve başarılı sonucuna etki edeceği kadar fiyatının belirlenmesinde de etkili olmaktadır. Fiyat oluşturulurken genel bir çizelge oluşturmak gerekirse;

 

  • Hastanın çene ve kemik yapısına göre uygulanacak:
  • Diş çekimi (Gömülü diş çekimi için ayrı fiyatlandırma olmaktadır.)
  • Kemik eksiliği var iste kemik grefti ya da diğer kemik oluşturma uygulamasına ihtiyaç olup olmaması göre fiyatlandırma.
  • Markasına göre kullanılarak implant malzemesine göre fiyatlandırma.
  • Protez için kullanılacak malzeme fiyatlandırması.
  • Diş hekiminin yapacağı cerrahi işleme göre fiyatlandırma.
  • Tedavi görülen hastane ya da kliniğin bulunduğu konum ve fiziksel şartlar, kullanılan teknolojiye göre fiyatlandırma

Faktörlerinin birleşmesiyle fiyat oluşur. Fiyatlarla ilgili birçok yoruma açık olan dental implant uygulamalarının uzun yıllar kullanım süresi, estetik kaygının ortadan kalkması ve sağladığı kolaylıklar düşünülünce fiyatlar uygundur.

Fiyat almak, muayene olmak ve tüm randevu işlemleri için Bornova Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimize gelebilir veya https://bornovadent.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Paylaş:

Manavkuyu Mah.

236 Sok. No:1/B BAYRAKLI

0 232 343 56 08

Hemen Arayın!

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 10:00 - 20:00 Cumatesi: 10:00 - 18:00

Mail Adresi

info@bornovadent.com.tr