Özel Bornova Dent. Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İmplantoloji

İmplantoloji (İmplant Tedavisi)

İzmir Diş İmplantı Nedir?

Diş implantları, travma, dişeti hastalığı veya çürük gibi sebeplerle kaybedilmiş olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen titanyum menşeili yapay diş kökleridir.

Titanyum doku dostu (biyouyumlu) bir malzemedir. Ağız içerisinde kullanılan diş implantları, hücresel düzeyde çene kemiğine tutunabilmesi için pürüzlendirme, farklı materyallerle kaplama gibi çeşitli işlemlerden geçirilmektedir. Diş implantları çene kemiğine yerleştirildikten sonra kemik ile özel bir bağ oluşturarak, hücresel olarak tutunur. Bu tutunma tamamlandığında İzmir implant tedavisinde (3-6 ay) üst yapı olarak adlandırdığımız protezi hazırlama işlemine geçilir.

İmplant Sayısı

Bornova implant diş operasyonu öncesinde hastanın sistemik durumu değerlendirildikten sonra gerekli olan ağız içi muayene ve radyolojik tetkikler yapılır. Yapılan tüm bu değerlendirmeler sonrasında hastanın istek ve beklentileri de göz önüne alınarak planlama aşamasına geçilir. Planlama aşamasında ise yapılacak olan diş implantı sayısı, hastanın kemik durumu, eksik diş sayısı ve kullanılacak olan protez tipine (sabit / hareketli) göre değişiklik göstermektedir.

Hangi Durumlarda İmplant Uygulanır?

Gelişme dönemindeki çocukların haricinde, yaş ayırdı olmaksızın tek diş eksikliği, birden çok diş eksikliği veya tüm dişleriniz eksik olsa da sizin için İzmir implant tedavisinde Bornova Dent çözümü bulunmaktadır.

Kemik Kalınlığı ve Yüksekliği

Çene kemiğinin güçlendirilmesi ve implant için yer oluşturulması için ağız,diş ve çene cerrahları tarafından greft (kemik tozu, blok kemik) uygulamaları yapılmaktadır. Kemik kalınlığının ve yüksekliğinin sağlandığı bu durumlarda İzmir implant yapımı ile birlikte elde edilen kemik dokusu korunmaktadır.

 

Sinüs Lifting (Sinüs Kaldırma) Operasyonu

Üst çene arka bölge implant uygulamalarında yetersiz kemik yüksekliği bulunan vakalarda ise sinüs lifting (sinüs kaldırma) operasyonu yapılması ihtiyacı doğmaktadır. Sinüs lifting işlemi üst çene küçük azı ve büyük azı dişleri bölgesinde diş eksiklikleri ile birlikte maksiller sinüs tabanının sarkık olduğu ve dikey yönde kemik yüksekliğinin 4 mm’nin altında bulunduğu vakalarda sabit implant-üstü protez yapabilmek için sinüs boşluğunun greft malzemeleriyle doldurulmasını içeren cerrahi bir yöntemdir. Uygulama basit bir cerrahi tekniğe sahiptir ve izmir implant operasyonu sonrası dönem hastalar açısından rahatlıkla tolere edilebilir niteliktedir. Cerrahi yöntem basit olmakla birlikte oldukça hassas çalışılmasını gerektirmektedir.

İmplant Tedavisinin Dezavantajları Nelerdir?

•  Yüksek maliyetli olması
•  Tedavi sonrası dönemde çok özenli - iyi bir bakım ve ağız hijyeni gerektirmesi

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

•  Konforlu çiğneme ve dolayısıyla sağlıklı bir beslenme imkanı sağlaması
•  Daha iyi bir estetik görünüm ve gülüş sağlaması
•  Fonksiyonda bulunan implant etrafındaki kemik dokusundaki erimenin minimal seviyede kalması

Profesyonel Ekip

Uzman kadromuz ile en iyi hizmeti sunmaktayız.

Güncel Tedavi

Son teknoloji ile güncel tedavi yöntemleri.

Konforlu Ofis

Hijyenik ve konforlu ofisimiz ile hizmetinizdeyiz.

Güleryüzlü Ekip

Güleryüzlü ekibimiz ile sizlerin hizmetindeyiz.

Comments are closed.

Manavkuyu Mah.

236 Sok. No:1/B BAYRAKLI

0 232 343 56 08

Hemen Arayın!

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 10:00 - 20:00 Cumatesi: 10:00 - 18:00

Mail Adresi

info@bornovadent.com.tr